Prečo človek začína fajčiť / Ako s tým skoncovať

Autor: Jakub Tuleja | 14.11.2014 o 11:00 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  875x

Pomoc nehľadajte v lekárskych produktoch a reklamách, ale v sebe.

Cigarety sú bežným problémom mladých, ale aj starých ľudí. Každý ľudský tvor sa vyvíja a začlení do spoločnosti. Ak sa tak nestane, tak spoločnosť si začlení jeho. Žijeme vo svete (ne)obmedzených možností. Je bežné vidieť ľudí rôznej vekovej kategórie fajčiť. Stretávam sa s tým hlavne v meste, v ktorom študujem. Priznám sa, že po mojom výskume a jednoduchého výpočtu na 50 ľudí, fajčí každý druhý študent. Prečo je tomu tak? Mozog pracuje na spôsobe prijatia informácie, ktorú následne zhodnotí. Niekedy už informácia nemusí byť pravdivá, ak si telo nevie vysvetliť, prečo práve s fajčením začal t.j. klame samé seba. Skutočnosť je zakrytá úplne inde, ako vo vyjadreniach, že mi ju ponúkol kamarát, vyskúšal som si zafajčiť trikrát za večer a viac už nebudem. Viete, že budete. Práve teraz prijal organizmus látky, ktoré sú návykové. Zrejme po mesiacoch, rokoch hľadáte riešenie ukončiť to. Určite ste minuli stovky eur na elektronickú cigaretu, či iné prípravky s pridaním nikotínu na odvykanie. 

Problém hľadajte v tom, či robíte skutočne to, čo chcete v živote robiť. Možno sa vám prihodila udalosť, ktorá vás  šokovala alebo si vypĺňate cigaretou nechcený voľný čas. Ľudské telo potrebuje vydávať energiu, s ktorou vie pracovať.  Ak to nemá, siahnete aj po ibalgine. Nájdite si svoj kľud, maľujte, píšte, robte to, čo v skutočnosti chcete robiť a napĺňa vás to. Kúpte si exkluzívny sypaný čaj v najbližšej predajni  a relaxujte. Uveďte svoje telo do rovnováhy, ktorú si sami stanovíte podľa vášho priebehu dňa,mesiaca. Robte všetko preto, aby ste nevenovali pozornosť cigarete. O chvíľu prídu dni, kedy si už nebudete vyplachovať ústa, či kupovať žuvačky. Nekupujte si zbytočne prípravky z lekárne,ale verte sami sebe. To je tá najsilnejšia zbraň, ktorá môže existovať. Váš lekár sa určite poteší, ak k nemu prídete s pozitívnou informáciou. Dnešná doba je obzvlášť náročná na psychiku. Preto sa všetkým negatívnym vplyvom vyvarujte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?